Search Icon one-austin
Globe Icon Vyberte svoji zemi Select Icon

Zvolte si svou lokalitu

Zjistěte více informací o společnosti Austin Powder, našich produktech, službách a průmyslových odvětvích a zjistěte kontaktní informace na naše zástupce ve vašem regionu.

Czech Select a Language

V Austinu pracuje již přes 1000 zaměstnanců

28.4.2018

Ve Vsetíně 24. 4. 2018

I v době vysoké poptávky po pracovních silách se společnosti Austin Detonator, jednomu z nejvýznamnějších zaměstnavatelů ve vsetínském regionu, daří nabírat nové spolupracovníky. Denně branami podniku přichází do práce 1 017 jeho zaměstnanců. 85 % z nich pracuje ve výrobě a 70 % pracovníků celé firmy tvoří ženy.

I přesto, že se personálnímu úseku společnosti daří vyhledávat a přijímat nové spolupracovníky, výrobní kapacity jsou stále nedostačující a intenzivní nábory budou pokračovat až do poloviny roku.

Za první tři měsíce letošního roku společnost přijala 62 nových zaměstnanců. Číslo reprezentuje téměř polovinu těch, kteří nastoupili v průběhu celého loňského roku. „Jsem rád, že navzdory situaci na trhu práce se nám neustále daří přijímat nové spolupracovníky. Těší mě, že zájem o práci v naší společnosti i nadále roste a že nejen mezi uchazeči o zaměstnání má naše společnost dobré jméno,“ uvedl personální ředitel Austinu Jaroslav Koňařík.

 Již nyní se společnosti podařilo pokořit čísla z roku 2014, kdy měla nejvíce zaměstnanců ve své historii. Jejím zájmem je rozšířit svůj tým pracovníků o manuálně zručné a pečlivé zaměstnance, kterým nechybí smysl pro detail. „Vloni v tuto dobu jsme nebyli tak úspěšní při náboru vhodných kandidátů, ale od léta 2017 jsme zaznamenali zvýšený zájem. Jsem si vědom toho, že nemůžeme usnout na vavřínech, a proto jsme k našim benefitům jako jsou například příspěvek na penzijní připojištění, nadstandardní úrazové pojištění a poukázky na sport, kulturu a zdravotní prostředky zavedli od letošního roku další benefit, kterým je příspěvek na dopravu,“ uvedl personální ředitel Austinu Jaroslav Koňařík.

Firma Austin má v širokém okolí přídomek rodinná. Stalo se již zvykem, že zde společně pracují manželé, rodiče zde přivedou své děti a řada zaměstnanců své známé. Průměrná délka pracovního poměru ve společnosti je 11 let a míra fluktuace za první čtvrtletí zůstala na 1,2 %. Tyto čísla ukazují vysokou míru loajality k Austinu jako zaměstnavateli. Za přirozenou míru fluktuace je považována hodnota do 10 %.

V prvním čtvrtletí společnost prodala výrobky za 0,5 miliardy českých korun a nalaborovala o 24 % více důlních rozbušek než v loňském roce.

Social Media
Facebook:

Recent News

Vývojáři vsetínského Austinu slaví další úspěch
28.4.2018

Po téměř dvou letech intenzivní práce se nám podařilo dosáhnout nového historického milníku v podobě úspěšně vyvinutého souboru zařízení pro programování a odpal nové řady elektronických rozbušek – E*STAR GO. Jedná s...

Austin Powder na 12. konferenci EFEE, Dublin 2023
28.4.2018

V září jsme se zúčastnili 12. ročníku světové konference EFEE (European Federation of Explosives Engineers), která je zaměřená na prezentaci nových technologií a sdílení poznatků v oboru výbušnin a trhacích prací. Letošní ro...

Areál Austinu se opět pootevřel veřejnosti
28.4.2018

V sobotu 16. září se v areálu naší společnosti Austin Detonator konal Den pootevřených dveří. Tisícovka návštěvníků tak mohla navštívit prostory, ve kterých se vyrábí důlní rozbušky pro celý svět. Tuto akci jsme zopakoval...

Premiéra elektronického iniciačního systému E*STAR v saúdskoarabském projektu NEOM
28.4.2018

Společnost Austin Powder provedla první odstřely za pomocí elektronických rozbušek E*STAR v rámci projektu Neom v Saúdské Arábii. Elektronický iniciační systém byl použit k řízení vibrací, vzdušné tlakové vlny, fragmentace a sta...

Austin Powder slaví 190 let výroby výbušnin prvotřídní kvality!
28.4.2018

Společnost Austin Powder Company je nejstarším výrobním podnikem ve státě Ohio a jedním z nejstarších výrobců výbušnin na světě. Firma vznikla v roce 1833 v Akronu ve státě Ohio. Založilo ji pět bratrů Austinových z Vermontu za...

Hornický kongres 2023 ve znamení nerostných surovin ve 21. století
28.4.2018

V Kutné hoře, ikonickém historickém centru hornictví českých zemí, se dne 15. a 16. června konal Hornický kongres 2023 s podtitulem Nerostné suroviny ve 21. století (vize a skutečnost). Hornický kongres je odbornou platformou pro vš...

logo_white

AUSTIN

DETONATOR

Jsme tradičním výrobcem iniciačních systémů pro průmyslové trhací práce a disponujeme významnou technologickou a výzkumně-vývojovou základnou pro jejich výrobu a další rozvoj.

Visit Site

AUSTIN POWDER

SERVICE CZ

Austin Powder Service CZ aktivně zavádí nejmodernější technologie a výrobky pro trhací práce, jako laserové zaměřování, elektronické modelování a elektronické rozbušky.

Cancel
logo_white

Náš web využívá cookies.